Beauty with peacock feathers

Kilka słów o sesji

Inspiracją do „Beauty with peacock feathers” były pióra pawie oraz klimat lat 20-stych. Dominującymi kolorami, chciałam aby były, odcienie brązu i zieleni. Nie tylko mnie zainspirowały pawie pióra, również Ewa wykonała przepiękną biżuterię, w której znajdziemy wtopione pawie pióro. Kamila wykonała piękne fale na włosach. Nakrycie głowy jakie zastosowałam to jest to toczek owinięty piórami. Natomiast pawie pióra są zamontowane od spodu, tak aby zasłaniały czoło, ponieważ w latach 20-stych kobiety nosiły ciasno przylegające kapelusze, które zasłaniały większą część czoła. Makijaż oczywiście musiał być mocny i ciemny. Mira zastosowała odcienie fioletowo-bordowe, które pięknie się tutaj komponują. Ciemne oko i mocne ciemne usta sprawiają wrażenie smutnej twarzy i o to właśnie chodziło. Taki styl dominował właśnie w latach 20-stych.

Sesje portretowe typu beauty są dość czasochłonne.  Przygotowanie modelki trwało około 3 godzin. Fotografowanie zajmuje tak około 20-30 min. W sumie, czas fotografowania zależy też od umiejętności modelki. Im mniejsze doświadczenie tym dłużej sesja trwa, gdyż trzeba więcej popracować nad modelką. I tutaj dodam, że z Zuzią współpracowało mi się bardzo dobrze. Przy tego typu sesjach, staram się nie ograniczać do jednej stylizacji. Znacznie wcześniej wszystko planuję i dogaduję szczegóły z wizażystką, fryzjerką i modelką. Czasami mam okazję współpracować również ze stylistką, stylistą czy jak w przypadku tej sesji z projektantką biżuterii. Miałam zaplanowanych kilka stylizacji, które były oczywiście dopasowane do stylu sesji jak i wizażu. Zmianę stylizacji jednak traktuję jako nową sesję, a dla nowej sesji tworzę nowy wpis. Jeśli zmiana jest drobna, tak jak w przypadku tej sesji, gdzie został zmieniony naszyjnik, to oczywiście nie byłoby sensu tworzyć nowego wpisu.

Po sesji tworzę album z wszystkich zdjęć i udostępniam je osobom, które ze mną współpracowały. Każda z tych osób może dokonać wyboru ulubionego ujęcia. Wiadomym jest że każda z nas patrzy zupełnie inaczej i często wybory się ze sobą nie pokrywają. W przypadku sesji Beauty with peacock feathers zdjęcia były przygotowywane pod publikację do Glow Magazine– zapraszam 🙂

Modelka: Zuzanna Albrecht. Make up: Mira Kasprzycka. Hair stylist: Kamila Cały. Biżuteria: Ewa Żukowska.