Sesja Eweliny – testy

Kilka słów o sesji

Miałam już przyjemność współpracować z Eweliną. To było nasze trzecie spotkanie. Ewelina jest początkującą modelką, chętną na różnego rodzaju sesje. Otwarta na ciekawe pomysły. W tym dniu byłyśmy umówione na zdjęcia pod kątem fryzury ślubnej i make up. Wiem że tego typu portrety nie wiele wniosą do portfolio modelki, więc zaproponowałam Ewelinie dodatkową sesję na której popracujemy nad pozowaniem. W ten oto sposób wykonałyśmy sesję testową tak zwaną test shoot. Co prawda nie wiele mam wspólnego z agencjami modelowymi, bo to zdaje się że tam powinny odbywać się sesje testowe, ale nie jest to warunek konieczny.

Czym właściwie jest sesja typu test shoot – jest to zwykła sesja w prostej, zwykłej stylizacji w delikatnym, podkreślającym urodę makijażu. Głównym tematem jest modelka jej uroda i umiejętność pozowania.

W przypadku naszej sesji wykorzystałyśmy to, że Ewelina była wcześniej przygotowana do innej sesji, dlatego ma ładnie upięte włosy i śliczny make up. Wybrałam prostą sukienkę, która ładnie podkreśla talię. Nie chciałam zatrzymywać na dłużej wizażystki ani fryzjerki tak, że jak już dziewczyny wyszły zostałam sam na sam z Eweliną. Myślę że pozostanie sam na sam z modelką daje jej więcej komfortu i spokoju. Zauważyłam, że szybciej się odprężają i mniej stresują. Jest to dość istotne i ważne dla dziewczyn, które stawiają pierwsze kroki. Kolejnym czynnikiem, który działa kojąco, rozluźniająco i bardzo pomaga to muzyka. Tak więc i u mnie popłynęła muzyka i a my ruszyłyśmy, właściwie to Ewelina ruszyła, do „tańca”. Wcześniej jeszcze ustaliłyśmy czas, około 30 -40 min. Nie za długi gdyż moja modelka, jak już wyżej wspomniałam, była przygotowywana do innej sesji i trwało to kilka godzin.

Po sesji Ewelina dostała album z wszystkimi zdjęciami, aby mogła zobaczyć jak się prezentuje. Tutaj prezentuję kilka przykładowych kadrów. Tym samym zapraszam inne modelki czy modeli do sesji testowych 😉

 

Modelka: Ewelina Romanowska,

Make up: Mira Kasprzycka,

Hair stylist: Ilona Kulesza.

Sesja z dnia 17 lutego 2018 roku.